Kaplama ve Yüzey Koruma

Elektrostatik Toz Boya

Solvent içermeyen bir yüzey kaplama metodudur. Kaplayıcı malzeme, son kat boya tabakasını oluşturan çok ince toz boya partikülleridir. Uygulanması yaklaşık 200 santigrat derecelik ısıya sahip bir fırında gerçekleşir. Solvent içermemesi, yüzey kalitesi, dayanıklılığı, ekonomik ve çevreye duyarlı olması sebebiyle bu boya prosesi geleneksel boyama işlemlerine göre müşterilerimiz tarafından daha fazla tercih edilmektedir.

Geomet Kaplama

Çinko ve Alüminyum parçacıklarından oluşan inorganik bir kaplamadır.

Krom ve ağır metal içermemesinin çevreye ve insan sağlığına son derece duyarlı olmasının yanı sıra Geomet, 5-7 mikron kaplama için tuz testi dayanımı 600 saat, 8-10 mikron kaplama için tuz testi dayanımı 1000 saat olmasından ötürü, müşterilerimiz tarafından özellikle korozyona uğrama potansiyeli yüksek olan daha çok dış yüzeyde kullanılacak makine parçalarının kaplanmasında sıklıkla tercih edilmektedir.

Çinko/Nikel Kaplama

Alkali veya asidik çözelti banyoları ile uygulanabilen nikel alaşımlı çinko/nikel kaplama metal dağılımının daha kolay kontrol edilebilir ve kaplama performansının daha iyi olması sebebi ile sıklıkla tercih edilmektedir.

Uygulama kolaylığı ve korozyon önleme performansının yanı sıra ağır metaller içermediğinden dolayı çevreye duyarlı bir kaplama türü olması diğer tercih nedenlerindendir.

Kataforez Kaplama

Kataforez kaplama, metal bileşenleri korozif etkilere karşı korumak için endüstride geniş bir kullanım alanına sahip, genellikle de otomotiv sektöründe bilinen ve tercih edilen elektrokimyasal bir kaplamadır.

Otomotiv sektörünün bu kaplama türündeki tercihi, metal parçalarda mükemmel korozyon direnci, taş çarpma direnci, geliştirilmiş kenar korozyon performansı, yüksek film kalınlığı (<35 mikron), kimyasal dayanımı, yüksek kontaminasyon direnci, kaplama sonrası toz boya ve diğer boya uygulamalarının yapılabilir olması, hızlı ve homojen kaplama gibi kalitesel beklentilerine cevap vermesindendir.

Tüm bunların yanı sıra kurşun ve kalaydan arındırılmış, su bazlı yapıda olması ve parlama riskinin olmamasından ötürü çevreye duyarlı müşterilerimiz tarafından özellikle tercih edilmektedir.